Muzyka z Malty - cz. 16: Joe Roscoe

Moje wyjazdy na Maltę mają niestety to do siebie, że jakoś nie chcą zgrać się w czasie z żadnymi imprezami muzycznymi odbywającymi się na wyspach. Dlatego cieszy mnie każda okazja posłuchania na żywo maltańskich wykonawców. Tym bardziej gdy dzieje się to przez przypadek. 😀

Tak było też w czerwcu tego roku. Wracając z akwarium w Qawrze postanowiliśmy zahaczyć o Buġibba Square, by dzieciaki zjadły coś ciepłego na kolację. Po dotarciu na miejsce okazało się, że na placu stoi jakiś chłopak i gra na gitarze. Pamiętam, że zaintrygowała mnie wtedy jedna rzecz, wykonywał on utwór maltańskiego zespołu (zdaje się, że Marigold z repertuaru Winter Moods), a nie jak większość spotykanych na ulicach muzyków piosenki amerykańskich czy brytyjskich wykonawców.

Chłopak grał, a my usiedliśmy przy stoliku w jednej z restauracji. Dzieciaki jednak jakoś nie bardzo miały ochotę siedzieć w miejscu tylko zaczęły się kręcić po okolicy wracając tylko co chwila na kolejny gryz. Kiedy Gaba uznała, że więcej już jeść nie chce wzięła mnie za rękę i zaczęła ciągnąć w stronę grającego chłopaka. Spytałem czy chce iść sobie potańczyć, kiwnęła głową, że tak i trochę nieśmiało poszła na środek placu. Kolejne jakieś pół godziny spędziła tańcząc i ganiając po placu razem z Antkiem i trójką czy czwórką innych dzieciaków.

Po skończonym koncercie podeszliśmy jeszcze do muzyka podziękować za koncert. A ja szybko spisałem sobie adres jego facebookowego profilu, który wisiał na futerale od gitary.

Kiedy wróciliśmy do domu włączyłem komputer i postanowiłem sprawdzić zanotowany adres. Joe Roscoe, bo tak nazywa się spotkany przez nas muzyk pochodzi z Malty, ale obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie w lipcu tego roku ukończył studia (Inżynieria dźwięku). Joe zadebiutował w 2012 roku utworem „How I Feel About You”. Pod koniec grudnia 2015 roku ukazała się jego pierwsza płyta „Scratching the Surface” zawierająca 8 utworów (utwór „Side By Side” w 2 wersjach), a w czerwcu tego roku singiel „Some Way”.

Ponadto we wrześniu Joe został ambasadorem marki Malta International Airport.

Some Way

Home Is Where You Heart Is

How I Feel About You

I’m There

The Big Move